Яку купити швейну машину

Якщо раніше наші бабусі купували швейну машину, що називається, на все життя, то сьогоднішні моделі застарівають з тією ж регулярністю, що і інші побутові прилади, так як виробники постійно вдосконалюють свою продукцію і раз на кілька років обов'язково випускають нові моделі.

Сучасні швейні машини можна умовно розділити на дві великі групи: механічні швейні машини і комп'ютерні швейні машини. Є ще підгрупа - комп'ютерні швейно-вишивальні машини. Деякі виробники, намагаючись максимально полегшити Вам завдання вибору, групують свої моделі за типами: «для початківців» і «для професіоналів». Але термін «професійні» в даному випадку не означає, що ці машини розраховані на масове виробництво одягу, мова йде про клас приладу, про його функціональні можливості. У виробництві використовуються промислові швейні машини, у них якісно інші характеристики, відмінні від побутових машинок. Ці швейні машини відрізняються вузькою спеціалізацією і великими продуктивністю і зносостійкість.

Класифікують промислові швейні машини за призначенням, спеціалізацією і виду переплетення ниток. Ось один вид класифікації:

Для виготовлення одягу

Швейні машини човникового стібка

 • Одноголкові прямострочні швейні машини
 • Двоголкові прямострочні швейні машини
 • Зіг-заг рядки машини
 • Безпосадочні швейні машини
 • Рукавні швейні машини
 • Подвійні колонкові швейні машини

Швейні машини ланцюгового стібка

 • Прямостібкові машини
 • Підшивальні машини
 • Оверлоки
 • Плоскошовні швейні машини (распошивалки)

Автомати

 • Петелькові
 • Гудзикові
 • Закріплювальні
 • Для пришивання кишень
 • Вишивальні машини
 • Спеціальні кушнірські машини
 • Мішкозашивні машини
 • Килимові оверлоки
 • Брусовочні машини
 • Машини для установки металевої фурнітури
 • Для виготовлення вітрил і безліч інших

Якщо Ви плануєте шити багато і кожен день, або відкрити швейну майстерню, то краще зупинити вибір на промислової машині.

Перш ніж вибрати побутову швейну машину, Вам необхідно визначитися, для яких цілей вона Вам потрібна і яку суму ви готові витратити. Розкид цін на сьогоднішній день від 90 до 5000 доларів США. Якщо ви купуєте швейну машину на всякий випадок, щоб мати можливість при необхідності підшити штори або штани, то Вам достатньо мати найпростішу і недорогу механічну модель. Втім, і самі «прості» механічні швейні машини сьогодні забезпечені достатньою кількістю операцій для цілком автоматизованого процесу шиття, що дозволяє шити моделі одягу будь-якої складності. Але якщо Ви в змозі витратити значну суму, то настійно радимо це зробити, тому що чим дорожче швейна машина, тим більша кількість операцій виконується автоматично, тобто простіше і приємніше освоювати мистецтво шиття.

Думаю, можна порівняти процес шиття з водінням автомобіля: професіонал, звичайно, може відмінно справлятися c водінням «Таврії», але керувати «BMW» набагато приємніше, тобто якість дії, а, відповідно, і результат краще.

Але все ж почнемо ми наш, розповідь про сучасних швейних машинах - з електромеханічних моделей, найбільш недорогих, а тому найпопулярніших. Суть роботи електромеханічних швейних машин полягає в тому, що швейний механізм приводиться в дію електричним двигуном. Швидкість шиття регулюється інтенсивністю натискання на педаль. До речі, кажуть, що з кравчинь виходять найкращі автомобілістки, так як постійний практикум в натиску педального пристрою швейної машини сприяє успіхам у водінні.
Погодьтеся, перше, що оцінює більшість жінок при виборі будь-якої побутової техніки (за ціною), - зовнішній вигляд, і лише потім дама заглиблюється у вивчення технічних характеристик. Із зовнішнім виглядом у швейних машин все добре: йдучи в ногу з сучасної маркетингової наукою, виробники подбали про те, щоб їх прилад радував око світлий корпус, обтічна форма. Машини стали легкими і компактними, на зміну чавуну прийшли сучасні пластики або полегшені метали. Платформа сучасних швейних машин також зазнала значних змін, її можна легко трансформувати в більш вузьку «рукавну» платформу, зручну при обробці штанів або манжет, а можна навпаки збільшити робочу поверхню додатковим столиком. У платформі ж обладнуються зручні шухлядки для зберігання швейних приналежностей або є спеціальна коробка для них. Але головне, на що зверне Вашу увагу продавець в магазині, - це кількість швів і операцій, які в змозі виконати Ваша майбутня машина. Електромеханічні швейні машини мають великий вибір швів, в середньому від 10 до 40. Шви сьогодні частіше називають «програмами». Їх зазвичай поділяють на групи: робітники, декоративні, оверлочні, програми для виконання петель. На панелі управління прийнято зображати програму у вигляді піктограми, яка буквально повторює конфігурацію рядки, так що розібратися в програмах буде зовсім не складно. Адже в принципі все шви - це похідні від двох робочих швів: прямої строчки і зигзага.

Всі сучасні електромеханічні швейні машини, як правило, мають базовий набір швів, що включає робочі і «декоративні» рядки, і навіть виробники не проводять чітку межу в їх поділі.

Майстерна швачка і звичайної прямий рядком може прикрасити свій виріб (відстрочити, наприклад, контрастною за кольором ниткою). Але якщо ви сточуємо еластичне полотно прямий рядком, то якісно не вийде, навіть якщо шов буде виконаний ідеально. Для еластичного полотна необхідний спеціальний еластичний шов, багатоукольний, що поєднує кілька стібків. Наприклад, зигзаг. Адже якщо полотно тягнеться в різних напрямках, то і шов повинен так само розтягуватися. Так що, якщо сточувати деталі з еластичного матеріалу не звичайним зигзагом, а спеціальної еластичної трикотажної рядком, виріб буде краще «сидіти». Навіть найпростіші швейні машини забезпечені сьогодні такими зручними функціями, як зміщення голки, реверс (шиття у зворотному напрямку), використання подвійної голки. Якщо Вам коли-небудь доводилося вточувати блискавку в спідницю, то ви по достоїнству оціните зручність зміщення голки. Ця функція незамінна також для модного сьогодні «квілтінга», тобто техніки стьобання. А шиття подвійною голкою надає можливість відстрочувати деталі двома паралельними рядками або підшити трикотажне виріб. Максимальні значення довжини і ширини стібка і можливість їх плавного регулювання - це вже якісні характеристики для швейної машини. Чим вище ці значення - тим вище можливості машини. Виробники зазвичай особливо акцентують увагу на кількості кроків при обметуванні прорізні петлі для гудзика. Цю операцію кравчині зазвичай недолюблюють, тому, звичайно, краще, коли машина в змозі виконати петлю в автоматичному режимі. Найдорожчі електромеханічні швейні машини справляються з цим завданням в кілька кроків (4-6) при деякому Вашу участь. Покрокова петля називається «напівавтоматичного», і Вам потрібно буде послідовно перемикати операції, наприклад, закріпити шов, тобто перейти на вже згадану функцію «реверс».
Поцікавтеся, яким човниковим механізмом забезпечена вподобана Вам машина. Човники поділяють на вертикальні і горизонтальні, а також на хитні і обертові. Якщо вже бути точним, то човник може або гойдатися, або обертатися у вертикальній або горизонтальній осі. У самих недорогих машинах частіше використовується хитний човник. Швидкість шиття в швейній машині з хитним човником трохи нижче, ніж у швейних машин з обертовим човником, що для початківців, скоріше, зручність. В машинах середньої і вищої цінових категорій використовуються обертові човники. До речі, ви можете зіткнутися з «безчовниковими» швейними машинами. Насправді, це означає, що в ній човник, що обертається з вертикальною віссю обертання, просто шпульний ковпачок вбудований.

Сказати однозначно, яка човникова система краще, не можна: у всіх є свої переваги і свої недоліки (взагалі це давній привід для дискусії серед професіоналів). А ось спокійний і безшумний хід човникового механізму - це те, в чому потрібно впевнитись при покупці, а не чекати, поки це зроблять Ваші домашні. Головне в будь-який швейній машині - це хороша відрегульваність, а не тип човникового пристрою.
Якщо при шиття на бабусиному «Зінгер» Вам часто доводилося для настроювання машини на шиття даного типу тканини брати в руки викрутку, підкручуючи гвинтики, то в сучасних машинах регулювання натягу ниток і тиску притискної лапки на тканину значно спростилися. Для настройки передбачені зручні регулятори, крім того, виробники обов'язково в інструкціях вказують оптимальні параметри налаштувань для різних типів тканин і дають рекомендації щодо вибору ниток.

Хочу звернути Вашу увагу на такий параметр, як потужність, споживана електродвигуном. Виробники вказують потужність від 42 до 105 Вт. Існує дуже поширена помилка, що сила проколювання тканини безпосередньо пов'язана з потужністю. Тобто, щоб пришити відірвався у шкіряної сумки ручку, необхідна потужна швейна машина. Слід уточнити: для зазначеної операції потрібно досить висока вихідна (або корисна) потужність. Тобто потужність і зусилля на самій голці. А як відомо ще з шкільного курсу фізики, вхідні (або споживана) потужність витрачається як на виконання корисної роботи, так і на подолання сил тертя в механізмі. Тому, чим гірше налагоджений механізм, тим більше потужності витрачається на тертя і тим менше залишається на корисну роботу. Звідси рекомендація: при демонстрації машини обов'язково прислухайтеся до її роботи. Тихий, м'який хід, відсутність шумів і вібрацій - добра ознака. А тепер можна поцікавитися і споживаної потужністю. Двигуну не потрібна якась суперпотужність для шиття шкіри або джинсової тканини. Для цього потрібна лише спеціальна голка. Так звані «машини-швачки» пішли в минуле. На сучасною побутовою швейній машині можна пришити до драп кришку від скляної банки з-під огірків. Так що, для того, щоб визначити, наскільки товсті матеріали Ви зможете прошивати на своїй машині, з'ясуйте, яка максимальна висота підйому лапки, і спробуйте прямо в магазині прошити на вашій майбутній швейній машині товсту тканину. До речі, для освоєння вищезгаданого квілтінга і модного зараз клаптикового шиття ( «печворк») теж необхідний високий прохід під лапкою.

Хочемо звернути Вашу увагу, що виробники настійно рекомендують користуватися тільки фірмовими аксесуарами. І якщо ви не хочете, щоб Ваша швейна машина передчасно вийшла ладу, радимо не нехтувати цією порадою навіть якщо продавець в магазині запевняє Вас, що до Вашої машині відмінно підійде «нерідна» лапка.

Звичайно, на відміну від електромеханічних швейних машинок, комп'ютеризовані швейні машини виконують величезну кількість операцій і мають важливу перевагу - пам'ять, в якій не тільки за замовчуванням закладені оптимальні настройки для певного виду тканини і послідовність дій, необхідних для виконання певних операцій, але і можна записати свої власні настройки. У більшості ж електромеханічних швейних машин електроніка все ж таки присутня, їй довірено відповідати за деякі дії, вироблені машиною, тому поділ машин на групи дуже умовно. Наприклад, багато електромеханічні швейні машини обладнуються так званим електронним педальним пускателем. Електродвигун у електромеханічних машин є двигуном змінного струму. Тобто натиснули на педаль - двигун почав споживати струм, машина - шити, швидкість шиття безпосередньо залежить від сили і швидкості натискання педалі. А якщо на двигун встановити розумний електронний датчик, то швидкість шиття буде контролюватися електронікою, і навіть на різке натиснення педалі швейна машина відповість плавним набранням швидкості.

Відгуки

test
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід
Відпрвте нам повідомлення